FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri ALERGO.RO 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Desensibilizare - alergologie

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului ALERGO.RO -> Imunoterapia specifica cu alergene (desensibilizare)

mishulica Răspunde cu citat (quote)

Data înscrierii: 09/Dec/2010

MesajTrimis: Joi Dec 09, 2010 11:25 am    Titlul subiectului: Desensibilizare - alergologie

Buna ziua, in urma teste lor efectuate, mi s-a descoperit ca sunt alergica la praf (pentru care mi s-a recomandat Staloral cod 314) si mucegaiuri (la alternaria cel mai mult). Ce cod are Staloralul pt mucegai?Am inteles ca nu se gaseste in tara.
Si o alta problema...eu cred ca sunt alegica si la lapte (dupa ce beau lapte, chiar si cel 100% natural, nu din comert), desi mi s-a spus de catre un alergolog ca nu este posibil asa ceva deoarece alergia la lapte apare in primii ani de viata (nu mi s-a facut test pt lapte), iar mie eruptiile pe piele mi-au aparut incepand cu varsta de 32 de ani (acum 2 ani)....
Aceste eruptii (urticarie cronica)eu cred ca au aparut dupa ce am gustat branza cu mucegai...si de atunci au tot aparut....
Nu mai apar decat in momentul in care tin un regim strict...insemnand , fara lactate, mezeluri, fara foarte multe condimente, etc....deci, o mancare dietetica, dar si fara lactate. Ce imi recomandati? Va multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului ALERGO.RO -> Imunoterapia specifica cu alergene (desensibilizare)
Pagina 1 din 1

Choose Display Order
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
User Permissions
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

Mergi direct la: