FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri ALERGO.RO 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Rinita vasomotorie

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului ALERGO.RO -> Rinita alergica

cipb Răspunde cu citat (quote)

Data înscrierii: 23/Iun/2010

MesajTrimis: Mie Iun 23, 2010 8:20 am    Titlul subiectului: Rinita vasomotorie

Buna ziua. Am fost diagnosticat cu rinita alergica vasomotorie. Precizez ca simptomele apar doar la frig. Anul acesta cum a dat caldura nu mai am nimic. Cu toate acestea din frica ca in octombrie cand va veni frigul sa nu patec la fel am fost la doctor si mi s-a prescris Xyzal timp de 3 luni(1 luna cate o capsula/zi, a 2-a luna - 1 capsula la 2 zile, a 3-a luna - 1 capsula la 3 zile) + spray Avamys (primele 10 zile cate 2 pufuri in fiecare nara + cate un puf in fiecare nara pana cand se termina solutia). Am citit prospectul de la xyzal si scrie ca la persoanele sensibile in contact cu alcoolul poate sa afecteze capacitatea de a conduce autovehicule. Intrebarea mea este...acest medicament(Xyzal) se poate lua in asociere cu alcool(este vara si timp de 3 luni sa nu savurez o bere sau un pahar de vin este un picut cam greu Smile. Va multumesc anticipat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Sorin Perlea Răspunde cu citat (quote)
Moderator

Data înscrierii: 14/Ian/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 23, 2010 10:52 am    Titlul subiectului: Xyzal

Warnings and Precautions
Activities Requiring Mental Alertness

In clinical trials the occurrence of somnolence, fatigue, and asthenia has been reported in some patients under therapy with Xyzal. Patients should be cautioned against engaging in hazardous occupations requiring complete mental alertness, and motor coordination such as operating machinery or driving a motor vehicle after ingestion of Xyzal. Concurrent use of Xyzal with alcohol or other central nervous system depressants should be avoided because additional reductions in alertness and additional impairment of central nervous system performance may occur.

http://www.drugs.com/pro/xyzal.html

cipb Răspunde cu citat (quote)

Data înscrierii: 23/Iun/2010

MesajTrimis: Mie Iun 23, 2010 11:30 am    Titlul subiectului: Multumesc

OK am inteles. Va multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului ALERGO.RO -> Rinita alergica
Pagina 1 din 1

Choose Display Order
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
User Permissions
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

Mergi direct la: