FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri ALERGO.RO 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

intoleranta la proteina laptelui de vaca

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului ALERGO.RO -> Alergia alimentara

rallpetrescu Răspunde cu citat (quote)

Data înscrierii: 03/Aug/2011

MesajTrimis: Mie Aug 03, 2011 1:19 pm    Titlul subiectului: intoleranta la proteina laptelui de vaca

Buna ziua,
Am un baietel in varsta de 10 luni care la 6 luni a fost diagnostificat ca fiind alergic la proteina laptelui de vaca, in urma analizelor la sange(IgE avea val 72.4 si IgE specific la laptele de vaca :0.57). Medicii mi-au recomandat sa-i dau lapte praf NAN HA 2 .Acum 1 sapt am repetat analizele la sange,valoarea IgE a crescut la 201.8 si IgE specific la laptele de vaca a iesit <0.35.
Acum am fost la alt pediatru care mi-a recomandat sa renunt la NAN HA 2, deoarece contine proteine de lapte si sa-i dau lapte praf de soia Humana.
Intrebarea mea este: dc acum analiza la laptele de vaca a iesit ok exista posibilitatea de a fi alergic la altceva (din cauza IgE care s-a dublat ca si valoare)???sau cauza este aceeasi :intoleranta la proteina laptelui??
Totodata as vrea sa va intreb dc este bine sa continuam cu laptele de soia si dc ar avea voie sa manance iaurt de soia si branza de soia?
Va multumesc anticipat!!
Raluca
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului ALERGO.RO -> Alergia alimentara
Pagina 1 din 1

Choose Display Order
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
User Permissions
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

Mergi direct la: