FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri ALERGO.RO 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Medicatie criza

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului ALERGO.RO -> Imunoterapia specifica cu alergene (desensibilizare)

miap Răspunde cu citat (quote)

Data înscrierii: 28/Apr/2009

MesajTrimis: Mar Apr 28, 2009 7:07 pm    Titlul subiectului: Medicatie criza

Buna ziua,

Am fost depistata cu Astm Bronsic Alergic la acarieni acum 14 ani. Dupa mai multe tratamente disponibile la acel moment, in timp am ajuns la tratament cu seretide si aerius (dupa cateva crize f puternice). Am facut tratament 3-4 ani cu el dupa care am fost foarte bine cam 2 ani. Dupa mutarea intr-un mediu mai umed am inceput sa am iarasi cateva crize mai usoare si am reinceput tratamentul cu symbicort, aerius si staloral. Mentionez ca am schimbat si locuinta. La retestare am iesit alergica si la mucegai si polen. Acum 1 saptamana am avut o criza f puternica dupa ce am facut cateva exercitii. De atunci am utilizat si medicatia de criza si medicatia de intretinere si o zi am fost bine, o zi aveam din nou criza. La inceput crizele au fost peste noapte, dar se intampla sa revina si in timpul zilei. Iau in continuare symbicort 2 puf/ zi, aerius dim/seara si singulair seara dar nu stiu ce sa mai fac sa ies din aceasta stare.

Va rog sa-mi spuneti ce pot face in plus pentru a iesi din aceasta stare.

Multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului ALERGO.RO -> Imunoterapia specifica cu alergene (desensibilizare)
Pagina 1 din 1

Choose Display Order
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
User Permissions
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

Mergi direct la: