FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri ALERGO.RO 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Astept un raspuns va rog! sau nu aveti un rsp pt. mine...

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului ALERGO.RO -> Imunoterapia specifica cu alergene (desensibilizare)

niculici2006 Răspunde cu citat (quote)

Data înscrierii: 21/Sep/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 26, 2009 1:39 am    Titlul subiectului: Astept un raspuns va rog! sau nu aveti un rsp pt. mine...

Pe 21 sept 2008 am trimis un msj pe forum (alergo.ro) in ,,imunoterapia specifica cu alergeni(desensibilizare).Si revin in mare spus: dupa 5 ani , adica acum 1 luna am repetat testele ttl la unele anestezii si pe o scala a val normale 1-5% , rezultatele au fost: xilina 8%,acum 4 ani aveam val 6%,scandonest 6%, acum 4 ani 5%, mepivastesin 6%, pavulon5%, propofol 4%,o(martor) 2%. Si acum 4 ani am mai facut teste ttl aspirina 4%, manitol 2%, ubistezin 5%, tetraciclina 4%, ciprinol 4% .Mentionez ca la sf lui 2003 am facut ub soc anafilactic la xilina 2% si din acel moment si pana azi nu am facut o injectie sau o anestezie! De ce dupa atata timp la repetarea unor teste ttl gradul de permeabilitate ttl este in crestere? ce se intampla ? am fost la dr alergologi renumiti si nu am primit un rsp concret si nu stiu ce e de facut!!!Nu pot decat sa ma rog sa nu am nevoie vreodata de o operatie , pana la aceasta varsta nu am avut niciuna. Incerc sa fac ceva d.p.d.v stomatologic si nu stiu ce sa fac... Sunt alergica la leucoplast si in urma efectuarii unor teste epicutane la metale,(20) parca , mi-a iesit pozitiv la nichel si crom. In ziua efectuarii testului la metale, de fapt chiar in acea zi m-am trezit brusc cu un ciclu menstrual mult prea dexvreme. Am intrebat med dermatolog si alergolog daca are vreun efect acest test asupra c.m. si mi s-a raspuns ,,NU"' ! nu stiu nici de ce tot din acea zi, mi-a disparut si o durere mai degraba o sensibilitate la sanul stang pe care o aveam de f mult timp. N-a stiut ca sa spuna nici alergologul, ginecologul si nici med. de la endocrinologie. Poate un bio-energetician ar avea un rsp? Va rog dati-mi un rsp referitor la ce am scris! Multumesc si astept...Nicoleta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului ALERGO.RO -> Imunoterapia specifica cu alergene (desensibilizare)
Pagina 1 din 1

Choose Display Order
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
User Permissions
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

Mergi direct la: